Alfa Romeo 4C

zł 268 660
Modele

AKTUALNE PROMOCJE

Zobacz aktualne promocje:

Benzyna
240 KM / 177 kW
5 - 9,8 (l/100Km)
2
Euro 6
Dwusprzęgłowa skrzynia biegów

Szczegóły

Informacje o modelu

Zdjęcia legendarnych samochodów sportowych – osławione i zwycięskie. Ryk ich silników. Krzyki publiczności zgromadzonej wzdłuż toru. Prawdziwy entuzjazm i pasja. Projekt 4C to emanacja najczystszego ducha Alfa Romeo. Projekt, który pokazuje entuzjastom, jak może wyglądać urzeczywistnienie marzeń posiadania supersamochodu. Niepowtarzalny samochód, zarówno pod względem stylistyki, jak i technologii, stworzony z myślą o zapewnieniu kierowcy wyjątkowych emocji – na torze i na ulicach miasta. Wreszcie może ziścić się marzenie każdego entuzjasty szybkiej ale bezpiecznej jazdy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?

Wygląd zewnętrzny

Design 4C to ukłon w stronę historii i nawiązania do charakterystycznego modelu 33 Stradale: piękno w służbie ekstremalnych rozwiązań technologicznych. Alfa Romeo 4C, zaprojektowana w Modenie, łączy dwie wspaniałe tradycje: technologię Alfy i metody produkcji Maserati. Sportowe osiągi jeszcze nigdy nie miały tak atrakcyjnych kształtów.

 

Esencja Alfy Romeo 4C jest prosta: doskonałe osiągi. Piękne linie nadwozia nie są celem same w sobie – podporządkowano je osiągom. Każdy z elementów składających się na spektakularny wygląd 4C – takich jak smukłe linie, atletyczne przetłoczenia czy wloty powietrza – ma określony wpływ na aerodynamikę i przyczynia się do zwiększenia siły docisku poprawiającej stabilność przy dużych prędkościach.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?

Wnętrze

Podobnie jak w przypadku nadwozia każdy element wnętrza pełni ściśle określoną funkcję i wyraża wyścigowego ducha Alfy Romeo. Jednobryłowe nadwozie wykonano w całości z włókna węglowego. Kompozytowe fotele wypełniono specjalnym materiałem o niskiej masie. Dolną część kierownicy spłaszczono, a wszystkie przełączniki zwrócono w stronę kierowcy. Drobne detale, takie jak aluminiowe nakładki na pedały oraz podnóżek kierowcy, dodatkowo zwiększają sportowy charakter wnętrza.

 

Każdy szczegół modelu 4C zdradza sportowego duch samochodu. Aluminiowe felgi są dostępne w rozmiarach 17, 18 i 19 cali; na przedniej i tylnej osi montuje się koła różnej wielkości w celu zagwarantowania doskonałego wyważenia i optymalnej dynamiki. Zaciski hamulców Brembo z 4 tłoczkami są dostępne w 4 kolorach: szarym, czarnym, żółtym i oczywiście czerwonym. Spojler w kolorze nadwozia lub wykonany z włókna węglowego (dostępny jako opcja), reflektory Bi LED z oprawką z włókna węglowego, boczne wloty powietrza, podwójne końcówki wydechu, sportowe fotele i jednobryłowe karbonowe nadwozie czynią z modelu 4C małe, imponujące dzieło sztuki spod znaku Alfa Romeo.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?

Technologia

W samochodach zaprojektowanych po to, by olśniewać, kluczową rolę odgrywa szybkość reakcji. Nowe podwójne suche sprzęgło TCT z kontrolą startu (Launch Control) optymalizuje sposób zmiany biegów i przyspieszanie, a przełączenie intuicyjnego systemu wyboru D.N.A. w tryb Race gwarantuje doskonałą zabawę na torze wyścigowym.

 

Przekładnia Alfa TCT z podwójnym suchym sprzęgłem gwarantuje najszybszą możliwą zmianę biegów niezależnie od warunków. Jest ponadto wyposażona w funkcję kontroli startu (Launch Control), która optymalizuje działanie systemów pojazdu i wykorzystuje wszystkie możliwości uzyskania maksymalnego przyspieszenia.

 

Alfa Romeo 4C to samochód zaprojektowany z myślą o kierowcy. Selektor  Alfa D.N.A. ma trzy tryby ustawienia (Dynamic, Natural oraz All Weather) umożliwiające dostosowanie samochodu do warunków drogowych i aktualnego stylu jazdy. Dostępny jest także dodatkowy tryb Race zapewniający kierowcy większe możliwości i dostarczający dodatkowych wrażeń na torze wyścigowym. Wybór trybu Dynamic spowoduje wyłączenie systemu stabilizacji jazdy oraz ABS i przekazanie kierowcy pełnej kontroli nad samochodem. W pełni cyfrowy panel instrumentów z wyświetlaczem TFT zmienia konfigurację, tak aby wyświetlane były informacje dotyczące konkretnego ustawienia Alfa D.N.A.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?

Osiągi

Mechaniczne serce modelu 4C, jednostka o pojemności 1750 cm3 z turbodoładowaniem, wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Inżynierowie Alfa Romeo zadbali o to, aby ich silnik był zarazem wydajniejszy i agresywniejszy. Dzięki ich wysiłkom ta niewielka, lecz zadziwiająco mocna jednostka pozwala na uzyskanie bezprecedensowych sportowych osiągów godnych supersamochodu. Wszystkie zastosowane rozwiązania mają jeden cel: dostarczenie kierowcy wrażeń godnych Alfy Romeo. Aby je poczuć, wystarczy usiąść za kierownicą.

 

Wykonany w całości z aluminium czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1750 cm3 z bezpośrednim wtryskiem o mocy 240 KM zapewnia doskonałe osiągi, a 80% maksymalnego momentu obrotowego wynoszącego 350 Nm dostępne jest już przy 1700 obr./min. Alfa Romeo 4C rozwija prędkość maksymalną przekraczającą 250 km/h, a od 0 do 100 km/h rozpędza się w imponujące 4,5 sekundy.

 

Zastosowana w Alfie Romeo 4C zaawansowana technologia „scavenging” maksymalnie zwiększa moment obrotowy przy niskich obrotach silnika i oferuje kierowcy większą moc.
W celu wdrożenia tej technologii silnik wyposażono również w turbosprężarkę nowej generacji oraz kolektor wydechowy z konwerterem impulsów.

 

Podobnie jak wszystkie najlepsze samochody sportowe 4C wykorzystuje system chłodzenia chroniący turbosprężarkę. Wyłączenie silnika skutkuje zwykle natychmiastowym zatrzymaniem obiegu oleju, powodując utratę możliwości smarowania i zwiększając ryzyko uszkodzenia jednostki. Dzięki pompie „after run” olej przepływa przez turbosprężarkę, dopóki nie zostanie schłodzona.

 

Włókno węglowe to najbardziej zaawansowany materiał stosowany w motoryzacji. Podwozie modelu Alfa Romeo 4C Coupé – ważące jedynie 73 kilogramów – to jedna karbonowa bryła. Skrzynia korbowa oraz przednia i tylna rama wykonane są z aluminium, co sprawia, że są wytrzymałe i niezwykle lekkie. Do stworzenia nadwozia wykorzystano kompozyt SMC, materiał o niskiej gęstości, który jest lekki (o 20% lżejszy niż stal), a zarazem bardzo wytrzymały (stabilnością wymiarów dorównuje stali i przewyższa aluminium).

 

Centralnie umieszczony silnik oraz niezwykle złożony układ zawieszenia (podwójne wahacze z przodu i kolumna McPhersona z tyłu) sprawiają, że 4C jest doskonale wyważony i świetnie trzyma się drogi przy każdej prędkości. Dzięki efektywnemu układowi hamulcowemu z wentylowanymi tarczami i zaciskami Brembo na osi przedniej droga hamowania Alfy 4C rozpędzonej do prędkości 100 km/h wynosi jedynie 36 metrów. Co więcej, na przedniej i tylnej osi Alfy Romeo 4C montuje się opony o innych średnicach w celu zapewnienia doskonałej przyczepności na różnych rodzajach nawierzchni niezależnie od warunków pogodowych.

 

Masa własna samochodu to jedynie 934 kilogramów, dzięki czemu Alfa Romeo 4C ma niezwykle niski stosunek masy do mocy: mniej niż 4 kg/KM. Za sprawą ponownie zastosowanego napędu na tylną oś 4C gwarantuje doskonałe wrażenia z jazdy i prawdziwie sportowe doznania.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Przetestuj
Nadal nie jesteś zdecydowany? Przetestuj!
Kup
Wybrałeś samochód? Kup już teraz lub poproś o ofertę.
Sfinansuj
Zapoznaj się z oferowanymi sposobami finansowania.